Home / SUBASTA DE JUNIO DE 2021 / ESCUELA COLONIAL, SIGLO XVIIISan Luis Gonzaga,
1009. ESCUELA COLONIAL, SIGLO XVIII
San Luis Gonzaga

6.000 €

Comparta este lote

Descripción del lote

ESCUELA COLONIAL, SIGLO XVIII
San Luis Gonzaga

Óleo sobre lienzo. 125 x 95 cm.
Inscrito: "Actionis puritas/Agnitionis veritas/De angelis/Acces servunt Math 18/Omnis armatura fortium Cant. 4/Cafiod. ideft omni infructio sapientum sapentia vocat ad arcem. prv 9/Provo cat ad volandum/Po(f)sit ut Angelicas haud hospes tendere inarces. Suppositio Angelicus nitutur, orbe puer: Sictoto Uolitas, infidera cel(f)ior orbe/Re(f)tabat nullus, quo caperere, locus/Quamque solo f quod pestillit, fert diadema caput".

PROCEDENCIA:
Monasterio de los Jesuitas del Puerto de Santa María.
Colección particular, Cádiz.